Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Mischtechnik, Bildhauerarbeit, Plastik |
| | Urban Engström Född 1955. Hundben. Signerad och daterad på baksidan Urban (...) |
Technik | | Holzskulptur |
| | Urban Engström(Sweden, Born 1955) "Osthyvel" Signed UE. Zinc, length 26.5 cm. (...) |
Technik | | Mischtechnik |
| | 9400 D - ENGSTRÖM, Urban (född 1955): Komposition, signerad och daterad U (...) |
Technik | | Mischtechnik |
| | 9535 D - ENGSTRÖM, Urban (född 1955): komposition, signerad och daterad Urban (...) |
Technik | | Mischtechnik |
| | 9550 D - ENGSTRÖM, Urban (född 1955): TV 1, signerad och daterad U Engström (...) |