2 "Slot Player", "Lucky Lady"and "Dealer" |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Lithographie |
| | Grouping of Four (4) John Doyle, American (20th Century) Color Lithographs on (...) |
Technik | | Bleistift, Papier |
Technik | | Acryl, Leinwand |
| | Description: DOYLE, John, (American, 20th C.): 'Yellow Pollen Dancer', (...) |
Technik | | Farblithographie |
| | John Doyle (American, 1936-2010)Cowboys/Wrangler, 1974,Lithograph in (...) |
| | John Doyle (American, 1936-2010)Cowboys/Buckaroo, 1974,Lithograph in (...) |