DE JONG Tinus
1885 - 1942
Thatched Cottage |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Pastell, Karton |
| | Cape Town , Tinus de Jongh , South African 1885-1942 , Thatched Cottage , (...) |
DE JONG Tinus
1885 - 1942
Eastern Cataract, Victoria Falls |
Technik | | Radierung |
| | Cape Town , Tinus de Jongh , South African 1885-1942 , Eastern Cataract, (...) |
DE JONG Tinus
1885 - 1942
Pathway through a Mountainous Landscape |
| | Cape Town , Tinus de Jongh , South African 1885-1942 , Pathway through a (...) |
DE JONG Tinus
1885 - 1942
Tree Trunks |
| | Cape Town , Tinus de Jongh , South African 1885-1942 , Tree Trunks , signed , (...) |
DE JONG Tinus
1885 - 1942
Landscape |
| | Johannesburg , Tinus de Jongh , South African 1885-1942 , Landscape , signed; (...) |