De HAAS Alice Preble
1859 - 1920
Dogwood Blossoms |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Aquarell, Papier |
| | Lot Details Lot 27 Alice Preble Tucker de Haas American, 1859-1920 Dogwood (...) |
De HAAS Alice Preble
1859 - 1920
House with Stone Fence |
Technik | | Aquarell, Karton |
| | Alice P. T. De Haas (American 1859-1920)- House with Stone Fence- watercolor (...) |
De HAAS Alice Preble
1859 - 1920
Lobsterman |
| | 376 Alice Preble Tucker de Haas (New York/Massachusetts, 1859-1920) (...) |
De HAAS Alice Preble
1859 - 1920
Misty Coastal View |
Technik | | Aquarell, Gouache |
| | Alice Preble Tucker De Haas (American, 1859-1920) Misty Coastal View. Signed (...) |
De HAAS Alice Preble
1859 - 1920
SUNSET SAIL |
Technik | | Aquarell |
| | ALICE PREBLE TUCKER DE HASS (AMERICAN 1859-1920), WATERCOLOR, SUNSET SAIL, (...) |