DAS GUPTA Prabuddha
1900 - 2000
Untitled |
Technik | | Plakat |
| | DAS GUPTA Stephen House Bengal Affiche entoilée/ Vintage Poster on Linnen (...) |
DAS GUPTA Prabuddha
1900 - 2000
SHRI JAGANNATH TEMPLE / PURI |
Technik | | Plakat |
| | 42 DAS GUPTA (DATES UNKNOWN) [SHRI JAGANNATH TEMPLE / PURI.] Circa 1930s. 37 (...) |
DAS GUPTA Prabuddha
1900 - 2000
Phoenix II |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Radierung |
| | Lot 199: Rahul Das Gupta, Colour Etching‘Phoenix II' India, around 1995 (...) |
DAS GUPTA Prabuddha
1900 - 2000
Modigliani |
Technik | | Salzpapierabzug |
| | stampa ai sali d'argento, vintage, es 1/5, cm 50x40,5 Al verso, etichetta di (...) |
DAS GUPTA Prabuddha
1900 - 2000
Ai pigmenti, vintage, cm. 45x30 su carta cm.50x40 |
Technik | | Digitaldruck |
| | Stampa digitale ai pigmenti, vintage, cm. 45x30 su carta cm.50x40. Firma e (...) |