COVARRUBIAS Luis
1918 - 1987
Sin título |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | LUIS COVARRUBIAS (Ciudad de México, 1919 - Poza Rica, Veracruz, 1987) Sin (...) |
COVARRUBIAS Luis
1918 - 1987
Sin título |
Technik | | Ol, Holzfaserplatte |
| | Subasta 1058, Lote # 221 LUIS COVARRUBIAS (Ciudad de México, 1919 - Poza Rica, (...) |
COVARRUBIAS Luis
1918 - 1987
Flower Vendor |
| | Luis Covarrubias Flower Vendor 1959 oil on canvas 33.625 h × 23.625 w in (85 × (...) |
COVARRUBIAS Luis
1918 - 1987
Sin título |
| | 171 LUIS COVARRUBIAS (Ciudad de México, 1919 - Poza Rica, Veracruz, 1987) Sin (...) |
COVARRUBIAS Luis
1918 - 1987
Sin título |
Technik | | Aquarell, Papier |