COLLIN Johannes
1873 - 1951
Marie Claire enfant |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Bronze |
| | Katalogtext Johannes Collin 1873-1951. "Marie Claire enfant". Signerad och (...) |
COLLIN Johannes
1873 - 1951
Två bokstöd i form av sittande åldrad kvinna |
Technik | | Holzskulptur |
| | JOHANNES COLLIN, 1873-1951. Konst - Skulptur - Auctionet Detta föremål är (...) |
COLLIN Johannes
1873 - 1951
Romersk kejsare |
Technik | | Bronze |
| | JOHANNES COLLIN, 1873-1951 'Romersk kejsare'. Mörkpatinerad brons. Signerad (...) |
COLLIN Johannes
1873 - 1951
Romersk kejsare |
Technik | | Bronze |
COLLIN Johannes
1873 - 1951
Gammal kvinna |
Technik | | Bronze, Patina |
| | COLLIN, JOHANNES, 1873-1951 Gammal kvinna. Signerad 1912. Patinerad brons. (...) |