CARLSSON Gustaf Herbert
XX
THE BLACKBIRD |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Mischtechnik, Papier |
| | * GUSTAF HERBERT CARLSSON (SWEDISH 1912 - 1991), THE BLACKBIRD mixed media on (...) |
CARLSSON Gustaf Herbert
XX
Ljungen blommar |
Technik | | Aquarell |
| | -CARLSSON, G.H., "Ljungen blommar", motiv från Åre, signerad G.H.carlsson, (...) |
CARLSSON Gustaf Herbert
XX
Blomsterstilleben |
| | Blomsterstilleben, signerad GH Carlsson, olja på pannå, 56x46 Utrop: SEK 1 (...) |
CARLSSON Gustaf Herbert
XX
Stilleben med äpplen |
| | 8737 D - CARLSSON, Gustaf Herbert (född 1912): Stilleben med äpplen, signerad (...) |
CARLSSON Gustaf Herbert
XX
Tobaksblommor |
Technik | | Gouache |
| | 9350 D - CARLSSON, Gustaf Herbert (född 1912): Tobaksblommor, signerad G.H. (...) |