Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | - BOSSLER, Hilding (född 1899):Blomsterstilleben, signerad Hilding Bossler, (...) |
Kustmotivmed segelbåt i horisonten |
| | - BOSSLER, Hilding (född 1899): Kustmotivmed segelbåt i horisonten, signerad (...) |
| | - BOSSLER, Hilding (född 1899): Kustmotiv,signerad Hilding Bossler, olja på (...) |
| | - BOSSLER, Hilding (född 1899): Stilleben,signerad Hilding Bossler, olja på (...) |
| | 146. BOSSLER, HILDING, oljemålning, sign. (d)Förtöjd segelbåt. 71 x 62. (...) |