Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Holzskulptur |
| | 65 Jordi Bonet Canadian, 1932-1979 Judith No. 7306 , 1973 Signed and dated 73 (...) |
Technik | | Bronze, Patina |
| | 66 Jordi Bonet Canadian, 1932-1979 Untitled (73131) Signed and stamped Jordi (...) |
Technik | | Bronze |
| | 602 , Jordi Bonet , ARCA , 1932 - 1979 , Canadian , Sans titre , bronze , (...) |
Technik | | Holzskulptur |
| | Jordi Bonet , ARCA , 1932 - 1979 , Canadian , Sans titre , aluminum sculpture (...) |
Technik | | Aluminium |
| | Jordi Bonet ARCA 1932 - 1979 Canadian Sans titre aluminum sculpture, 1970 (...) |