BLUMBERG Yuli
1894 - 1964
Banana Lilies and Sun Flowers |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Lithographie |
| | Yuli Blumberg (Lithuanian-American, 1894-1964) Banana Lilies and Sun Flowers, (...) |
BLUMBERG Yuli
1894 - 1964
Portrait of a Man |
| | Lot 192 Yuli (Feiga Blumberg-Kopman) Blumberg (Lithuanian/American, 1894-1964) (...) |
BLUMBERG Yuli
1894 - 1964
Portrait |
| | Lot 329 Yuli (Feiga Blumberg-Kopman) Blumberg (Lithuanian/American, 1894-1964) (...) |
BLUMBERG Yuli
1894 - 1964
Family |
Technik | | Ol, Holzfaserplatte |
| | Lot 106 Yuli (Feiga Blumberg-Kopman) Blumberg (Lithuanian/American, 1894-1964) (...) |
BLUMBERG Yuli
1894 - 1964
Farm Community |
Technik | | Ol, Leinwald, Holzfaserplatte |
| | Lot 99 Yuli (Feiga Blumberg-Kopman) Blumberg (Lithuanian/American, 1894-1964) (...) |