Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Kalle Berggren 1949-2013. "Gatubild". Signerad och daterad Kalle Berggren -79. (...) |
| | Dieses Los wurde in 2 Auktionen angeboten. Das Kunstwerk wurde erstmals am 2009-10-27 vom Auktionshaus Stockholms Auktionsverket in Stockholm versteigert.
Technik | | Mischtechnik |
| | 418 D - KALLE BERGGREN född 1949 Västerlandets undergång Signerad och daterad (...) |
| | Dieses Los wurde in 2 Auktionen angeboten. Das Kunstwerk wurde erstmals am 2008-04-23 vom Auktionshaus Stockholms Auktionsverket in Stockholm versteigert.
Technik | | Objekt |
| | - KALLE BERGGREN född 1949 Västerlandets undergång Signerad och daterad Kalle (...) |
| | 370. AKKOLO, KALLE, oljemålning, sign. (d)Skogsglänta med hus. 53x45. Auction: (...) |