Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Mischtechnik, Holztafel |
| | Malcolm Bennett (b.1942) 'Arromanches', mixed media on panel, titled to the (...) |
Technik | | Aquarell |
| | Artist: , Malcolm Bennett RUA , 'UNTITLED' , Size (unframed): , H 15" x W 11" (...) |
Technik | | Mischtechnik, Leinwand |
| | Malcolm Bennett RUA , 'UNTITLED' , Size (unframed): , H 20" x W 16" (H 51cm x (...) |
Technik | | Ol, Textilien |
| | Malcolm Bennett RUA , 'COOLE BOG' , Size (unframed): , H 12" x W 12" (H 30.5cm (...) |
SAND BAR, BEAGH, COUNTY DONEGAL |
| | SAND BAR, BEAGH, COUNTY DONEGAL Malcolm Bennett (b.1942) Signature: signed (...) |