BECH FRITZ Marcus
1868 - 1942
Aegina. The Aphaia-temple in Aegina |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Aquarell, Bleistift |
| | Marcus Bech Fritz , (b. Aarhus 1868, d. s.p. 1942) “Aegina”. The Aphaia-temple (...) |
BECH FRITZ Marcus
1868 - 1942
Landscape |
| | Marcus Bech Fritz (b. Aarhus 1868, d. s.p. 1942) Landscape. “Fra Moesgaard (...) |
BECH FRITZ Marcus
1868 - 1942
Fra Moesgaard skov en eftermiddag |
| | Marcus Bech Fritz (b. Aarhus 1868, d. s.p. 1942) “Fra Moesgaard skov en (...) |
BECH FRITZ Marcus
1868 - 1942
Harbour scenery from Aarhus |
| | Marcus Bech Fritz, b. Aarhus 1868, d. s.p. 1942 Harbour scenery from Aarhus. (...) |
BECH FRITZ Marcus
1868 - 1942
Portrait of a elder woman |
| | Marcus Bech Fritz, b. Aarhus 1868, d. s.p. 1942 (CD) Portrait of a elder (...) |