Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Mischtechnik |
| | Katalogtext Channa Bankier född 1947. Röda självet. Signerad och daterad (...) |
Technik | | Zeichnung, Pappmaschee |
| | 9161 D - BANKIER, Channa (född 1947): Figurkomposition, 2 delar, signerade (...) |
| | CHANNA Yeux fermés au soleil Huile sur toile SBG, 63,5 x 92 (...) |
| | Estimé : CHANNA Centrée Huile sur toile SBG, 50 x 100 (...) |
Självporträtt, signerad Channa Bankier, pastell, 62 x 48 |
Technik | | Pastell |
| | - BANKIER, Channa (född 1947): Självporträtt, signerad Channa Bankier, (...) |