BØLLING Sigrid
1852 - 1917
Heidi |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Bronze |
| | Sigrid v. Ipolyi-Merz, sitzendes Mädchen "Heidi" datiert 1977 und signiert, (...) |
BØLLING Sigrid
1852 - 1917
Kystlandskab med malkepige og køer på en eng |
| | Sigrid Louise Bølling , f. Vestre Aker 1852, d. København 1917 Kystlandskab (...) |
BØLLING Sigrid
1852 - 1917
En malkepige holder hvil |
| | Sigrid Louise Bølling , f. Vestre Aker 1852, d. København 1917 En malkepige (...) |
BØLLING Sigrid
1852 - 1917
| | Sigrid Louise Bølling: Kystlandskab med malkepige og køer på en eng. Sign. S. (...) |
BØLLING Sigrid
1852 - 1917
A milk maid and cows in a field by the coast |
| | Sigrid Louise Bølling, b. Vestre Aker 1852, d. Copenhagen 1917 A milk maid and (...) |