BÖKLIN Per Erik
1913 - 1999
Studie till Blå kvadrat |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Gouache |
| | PER ERIK BÖKLIN 1913-1999 Studie till Blå kvadrat Signerad och daterad på (...) |
BÖKLIN Per Erik
1913 - 1999
Komposition |
| | 9122 D - BÖKLIN, Per Erik (1913-1999): "Komposition", signerad Böcklin, olja (...) |
BÖKLIN Per Erik
1913 - 1999
Komposition |
| | 8465 D - BÖKLIN, Per Erik (1913-1999), "Komposition", signerad Böcklin , olja (...) |
BÖKLIN Per Erik
1913 - 1999
Grekisk stadsbild |
Technik | | Aquarell |
| | 111 Per Erik Böklin, akvarell, grekisk stadsbild, 24x17 cm. 350 SEK |
BÖKLIN Per Erik
1913 - 1999
Geometrisk komposition |
Technik | | Kupfer |
| | 362. PER-ERIK BÖKLIN Geometrisk komposition. Signerad Böklin och daterad 57. (...) |