| | Alma Arnell 1857-1934. "Skiss från Rothenburg". Monogramssignerad och daterad (...) |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | Alma Arnell 1857-1934. "Från Italien (Bagnair)". Signerad och daterad A. (...) |
Interiör med sittande kvinna |
| | 9094 - ARNELL, Alma (1857-1934): Interiör med sittande kvinna, signerad och (...) |
Technik | | Zeichnung |
| | 9095 - ARNELL, Alma (1857-1934): Sittande mansfigur, monogramsignerad och (...) |