ANDERSSON Allan
1904 - 1979
Simmande fåglar |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | ANDERSSON, ALLAN, olja på duk, sign. Simmande fåglar. 54 x (...) |
ANDERSSON Allan
1904 - 1979
Fågel. |
| | 316. ANDERSSON, ALLAN, olja på duk, sign. (d)Fågel. 34x46. Auction: G165 (...) |
ANDERSSON Allan
1904 - 1979
Fågel. |
| | 139. ANDERSSON, ALLAN, olja på duk, sign. (d)Fågel. 34x47. Auction: G163 (...) |
ANDERSSON Allan
1904 - 1979
Flygande fåglar. |
| | 274. ANDERSSON, ALLAN, olja på pannå, sign.(d)Flygande fåglar. 59 x 49. (...) |
ANDERSSON Allan
1904 - 1979
Fåglar. |
Technik | | Aquarell |
| | 273. ANDERSSON, ALLAN, akvarell, sign.(d)Fåglar. 38 x 52. Auction: G162 (...) |