Zuschreibung | | Zugeschrieben |
| | Ture ANDER (1881-1959) attribués à Paysages méditerranéens Trois huiles sur (...) |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
| | 411. Ture Ander 1881-1959. "Sensommar". Signerad och daterad Ture Ander 1930. (...) |
| | Ture Ander 1881-1959. September. Signerad Ture Ander. Olja på pannå, 60 x 48. (...) |
| | 8531 D - ANDER, Ture (1881-1959): tillskriven, landskap,olja på duk, 23x29 (...) |
| | 8694 D - ANDER, Ture (1881-1959): Blomsterstilleben, signerad o daterad, Ture (...) |