Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Screenprint |
| | Timo Aalto, screenprint, 'Aloitus, 79', signed and dated '79, numbered 1/11, (...) |
Technik | | Malerei |
| | 18. Aalto, Timo, 2 kpl/st |
Technik | | Lithographie |
| | AALTO, TIMO (1941-)* SOMMITELMA- KOMPOSITION. Sign. -72. Litografia/Litografi (...) |
Technik | | Lithographie |
| | AALTO, TIMO (1941-)* SOMMITELMA- KOMPOSITION. Sign. -72. Litografia/Litografi, (...) |
Technik | | Siebdruck |
| | AALTO, TIMO (1941-)* SOMMITELMA- KOMPOSITION. Sign. -77. Serigrafia/Serigrafi, (...) |