Zuschreibung | | Zugeschrieben (Signiertes Werk) |
| | Untitled. Signed Bengt Åberg. Oil on canvas. 100×116 cm. × Bengt Åberg (b. (...) |
Bengt Lindström med älghuvud, två stycken |
Zuschreibung | | Original (Signiertes Werk) |
Technik | | Lithographie |
| | Bengt Åberg Född 1941. Bengt Lindström med älghuvud, två stycken. Signerad (...) |
| | Bengt Åberg Född 1941. " De vise männen". Signerad B Åberg samt daterad A (...) |
| | Bengt Åberg Född 1941. Flicka i hatt. Signerad Åberg. Olja på papper, 27 x 20. (...) |
| | 9228 D - ÅBERG, Bengt (född 1941): Kvinnofigur, signerad Bengt Åberg, olja på (...) |